Náš příběh

Tak dlouho jsme v obchodech hledaly kosmetiku, která by byla šetrná k pleti i životnímu prostředí a mohla nás doprovázet na cestách, až jsme samy ji dovezly do ČR.

Náš příběh začíná cestou na veletrh a vylitým šampónem v kufru. A všudypřítomnou energií dědy Luďka, experta na technologie čištění vody.

Ten nám vždy kladl na srdce, jak důležité je vodu nejen pít,

ale hlavně chránit.

Jednou jsme dostaly možnost otestovat bio kosmetiku bez obsahu vody. Její koncept a hlavně účinek pro pokožku i mysl nás nadchnul natolik, že jsme se rozhodli ji přinést dalším lidem.

A tak začíná příběh naší firmy...

Andrea & Anita

Jednoduché řešení pro problematickou pleť a balení na cesty

Kosmetika bez vody nás zaujala tím, že jsme našly skvělé řešení pro cestování, kdy je třeba sbalit všechny věci do malého zavazadla. Lehké, kompostovatelné krabičky s mýdly, šampony a krémy se okamžitě osvědčily.

Brzy poté jsme nevěřícně pozorovaly, jak z naší pleti mizí podráždění a pokožka je sjednocená a hydratovaná. Zejména Anita byla nadšená, protože se jí po letech marného boje podařilo zbavit akné.

S kapkou vody, tam kde to má smysl?

Po letech, kdy jsme se v našem e-shopu zaměřovali výhradně na ekologickou kosmetiku bez vody, jsme se rozhodli vyjít vstříc i zákazníkům, kterým tuhá / olejová forma nevyhovovala.
Náš sortiment jsme rozšířily o výrobky značky Alma secret, která některé výrobky doplňuje o minerální vodu. V této volbě nás utvrdily lékarenské základy značky, certifikované bio složení a testy prověřený účinek. Důležité je, že i zde je voda pouhým doplňkem a netvoří podstatu produktů.

 • V průmyslově vyráběné kosmetice může voda tvořit až 90% jejího objemu.

  Kupujeme si tak víc vody než samotných účiných látek a k tomu dostáváme syntetické přídavky, které vodu konzervují, aby nedocházelo k množení bakterií, plísní a patogenů.

  - Pleť dostává výživu pouze ve zředěné formě a může být díky obsaženým konzervantům náchylnější k podráždění a suchosti.

  - Zároveň nemůžeme opomenout ekologický faktor. V porovnání s tuhou kosmetikou je kosmetika na vodní bázi těžší, má větší objem a je většinou balena v plastu. To znamená větší spotřebu materiálů a paliva při dopravě.

 • Při výběru konkrétních produktů jsme postupovaly podle jasných kritérií. Naši výrobci vycházejí z tradičních postupů, při výrobě nicméně používají profesionální moderní technologie. Transparentnost je pro nás klíčová a kvalitu si přejeme mít podloženou nejen slovy, ale skutečnými důkazy - certifitkáty.

 • Nabízíme výhradně výrobky:

  - s BIO certifikátem

  - Cruelty free (netestované na zvířatech)

  - Vyráběné za použití udržitelných technologií

  - V kompostovatelném / recyklovatelném balení

Pojďme společně vytvořit o kapku lepší svět.

Andrea & Anita

Kontaktujte nás