5 Důvodů proč byste měli i Vy začít používat kosmetiku bez vody

5 Důvodů proč byste měli i Vy začít používat kosmetiku bez vody

Používáte kosmetiku na tekuté bázi?

Pokud ano, pojďte si s námi udělat malý průzkum. Najděte pár lahviček s výrobky, které používáte a podívejte se na seznam surovin (Ingredients / INCI), který je na obalu uveden. Suroviny jsou zde seřazeny podle svého podílu v celkovém výrobku. S velkou pravděpodobností bude mezi prvními uvedena voda (Aqua, water).

Je tomu tak? Správně tušíte, že máte v ruce lahvičku plnou vody (zpravidla 80-95 %), která je doplněna dalšími surovinami. A tím to celé začíná.

1. Vodu je třeba konzervovat. A konzervanty dráždí pleť.

Ve vodě se šíří bakterie. Kosmetika, jejíž obsah tvoří z většiny voda, musí být proto chemicky konzervována. Problém je, že drtivá většina konzervantů je dráždivá. Neumí rozlišit škodlivé patogeny a prospěšné bakterie, které jsou součástí kožního mikrobiomu a tím jej narušují.

Výrobek, který vodu neobsahuje, nepotřebuje chemické konzervanty.

2. Kupujete si lahvičky plné předražené vody?

Možná si říkáte, proč se tedy vlastně voda do kosmetiky přidává. Nejčastějším argumentem je „usnadnění aplikace“ a „aktivace surovin“, které budí dojem, že se jedná vlastně o nezbytnou surovinu. Přidání vody usnadnění skutečně představuje – zejména pro výrobce, který ušetří na ostatních složkách. Protože jich do výrobku stačí použít cca 5-15%. výsledkem je tak levněji vyrobený, zředěný produkt.

Kosmetiku bez vody tvoří ze 100 % účinné látky. Nešetříme na výrobě a vy si kupujete si pouze to, co skutečně potřebujete.

3.Kosmetika s obsahem vody není tak levná, jak se zdá.

Shrňme si to. Klasická kosmetiku zpravidla tvoří z 80 - 95% voda. Z logiky věci vyplývá, že abyste dosáhli stejného účinku, jako u výrobku bez vody, je třeba kosmetiky s vodou použít mnohem větší množství. Výrobek s vodou vám proto vydrží kratší dobu a musíte jej kupovat častěji.

Kosmetika bez vody se může při nákupu jevit jako dražší. V dlouhodobém horizontu ušetříte, protože si ji nebudete muset kupovat tak často.

4. Už se Vám někdy vylil šampon v kufru?

Pokud cestujete častěji, určitě jste si mnohokrát zažili stress s balením, tak aby se vše vešlo do zavazadla. Následované zdržením s počítáním objemu lahviček s tekutou kosmetikou, jejich cpaním do pytlíků na letišti. V horším případě vás po příjezdu na místo překvapila kosmetika vyteklá v kufru.

Kosmetiku bez vody můžete vzít bez obav kamkoliv. Nevylije se Vám, je lehká a zabere málo místa!

5. Opravdu se Vám líbí plastová výstava v koupelně?

Vzhledem k tekutému charakteru je třeba využít takového balení, které zabrání vylití výrobku. Volba většinou padne na levný plast. Výsledkem je zbytečná ekologická zátěž. Po světě jsou převáženy plastové lahvičky plné vody, jejichž obsah se rychle spotřebuje, ale obal jen tak nezmizí. A v koupelně také moc parády neudělá.

Pokud vsadíte na tuhou kosmetiku, můžete dostat výrobek v papírovém balení, které může být rovnou kompostovatelné, jako je tomu v případě Balade en Provence. Vybalené mýdlo, nebo krém na hezké podložce působí mnohem estetičtěji.

Kosmetika bez vody. Porovnání s konvenční kosmetikou.

Zpět na blog